Sosyal Medya

Oksijen Terapi

Oksijen Terapi

Oksijen Terapisi nedir cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir.

Oksijen Terapisi nedir cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir.

Hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle, genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilt elde edebilirsiniz.

Oksijen Terapi ile basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığında, oksijen epidermisin en alt tabakasına ulaşır. Yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kazandırır. Ciltte gözle görülür bir canlılık, yumuşaklık ve tazelik hissedilir.

İğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri sırasında özellikle alın, göz çevresi ve dudak kenarlarında kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelmiş çizgi ve kırışıklıklar onarılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin içeriklerinde yer alan ‘kollajen’ ve diğer aktif maddelerin etkisi ile cit sıkılaşmakta ve dolaşımı hızlandırılmaktadır. Böylece cilt şekillenir, sıkılaşır, kaz ayağı ve derin kırışıklıklar onarılır. Oksijen bakımı ile sadece beş seansta gençleşebilirsiniz.

Dünya çapında tanınan bu uygulamayı Madonna, Jennifer Aniston, Caprice gibi pek çok ünlü; ‘doğal’, ‘güvenli’, ‘etkili’, ‘acısız’ olduğu için yaptırmaktadır. Genetik yapı , cildin en önemli belirleyicisidir fakat çevresel faktörler de cildin yaşlanma sürecinde büyük rol oynar. Ciltte erken yaşlanma , kuruma , cansızlaşma belirtileri başladığında , kozmetik ve dermatolojik yöntemleri kullanarak daha genç bir görünüm almasını sağlayabiliriz.

Epidermisin derinlerinde yeralan hücre katmanlarının işlevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır. İhtiyaç duydukları oksijen dışındaki , glikoz , amino asit ve yağ asitleri gibi enerji veren maddeleri gıdalardan elde ederler .

Genç ciltlerin enerjisiz kalmak gibi bir sorunları yoktur. Epidermisleri yeteri miktarda oksijen ve besini dermisteki kan damarları yolu ile alırlar. Bu taze ve canlı görünmelerinin nedenidir.

Olgun ciltlerde ise , kan dolaşımı yeterli değildir, dermisteki mikro damarlar dejenere olmuşlardır.ve epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamamaktadırlar.

Bu sebeple hücre bölünmesi önemli miktarda azalır, cilt incelir, kurulaşır ve kırışır, cilt formunu kaybeder ve yaşlılık lekeleri meydana gelir . Oksijen hayat iksiridir. Oksijen olmazsa metabolizma da olmaz . Cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, cilt sıkılığını kaybeder, yorgun bir görünüm alır.

Kaynak: http://www.hekimzade.com/oksijen-terapi.shtm